Spouštěč pro TomTom 6

Utilitka, která v rozporu se svým názvem může posloužit i jinak. Nový TomTom Navigator 6 má tu nevýhodu, že se nedá přepnout do režimu naležato, ale vždy startuje v takové orientaci, v jaké je Windows Mobile. Pokud tedy používáte systém na výšku, ale navigovat chcete na šířku, máte smůlu. Respektive až dosud jste měli.

Pozor! Utilitu jsem pozměnil, přidal nové funkce a vystavil zde!

 

Pro tyto účely jsem udělal utilitku TomTomLauncher. Nakopírujte ji na libovolné místo v PDA. Funguje tak, že dle parametrů přepne obrazovku do daného režimu, spustí zvolenou aplikaci a po jejím ukončení vrátí obrazovku zpět.

Spouští se třemi různými možnostmi: 1. Bez parametrů pustí „/TT6/TomTom Navigator.exe“ s displejem otočeným o 90 stupňů. 2. TomTomLauncher.exe soubor. Spustí daný soubor s displejem otočeným o 90 stupňů. 3. TomTomLauncher.exe soubor režim. Spustí daný soubor s displejem nastaveným do daného režimu. 0 znamená na výšku, 1 znamená otočený o 90 stupňů, 2 znamená zrcadlově na výšku (rotace o 180 stupňů) a 3 je rotace o 270 stupňů.

Prakticky funguje varianta č. 1, protože jí sám používám, ale teoreticky by měly fungovat i varianty 2 a 3. Zkušenosti rád uvítám v diskuzi. Nemusím doufám podotýkat, že funguje pouze na systému, který má podporu pro rotaci obrazovky.

 

21 komentářů u „Spouštěč pro TomTom 6

 1. Mel bych dotaz. Nechodi mi ten programek na otaceni. Mam TomTom nainstalovanej Program FilesNavigator
  Po spusteni mi to pise: Ze soubor neni podepsany nebo nelze najit nejakou z jeho casti (zkousel jsem prepsat ve spoustecim souboru cestu ale nepomohlo to)

 2. [1] Program mi funguje a dokonce ho teď používám jako zástupce ve Start menu, takže využívám obou parametrů – jak jména spouštěného souboru, tak i způsob rotace. Vypadá to, že u vás jsou problémy s rozpoznáním toho, co je spouštený program. Je-li cesta k TT6 s mezerami, je třeba doplnit uvozovky. Nezapomeňte také, že Wokna vč. kapesních používají zpětná lomítka.
  Spouštěný příkaz by měl tudíž vypadat zhruba takto:
  tomtomlauncher.exe "\Storage Card\TomTom6\TomTom Navigator.exe" 3

 3. Ja otacim display o 180 stupnu a Tomtoma mam ulozeneho v pameti pristroje, funguje mi tento obsah Ink souboru:

  64#"\Program Files\Navigator\TomTomLauncher.exe" "\Program Files\Navigator\TomTom Navigator.exe" 3

 4. [5] Bedza

  lámu si s tím hlavu už delší dobu. Prostě se mi nedaří. Launcher spustí tomtoma, ale není otočený. Jsem si jist, že lnk soubor je OK.

  WM5, HP HW6915 – chtěl bych TT6 naležato, i když je obraz 240×240 čtverec. V autě mám PDA naležato.
  Díky za pomoc

  BDZ

 5. lámu si s tím hlavu už delší dobu. Prostě se mi nedaří. Launcher spustí tomtoma, ale není otočený. Jsem si jist, že lnk soubor je OK.

  WM5, HP HW6915 – chtěl bych TT6 naležato, i když je obraz 240×240 čtverec. V autě mám PDA naležato.
  Díky za pomoc

  BDZ

 6. [7] Promiň, s tím moc nepomůžu, toto PDA nemám. Je možné v nastavení systému změnit rotaci? Pokud ano, mělo by to fungovat, protože na rotaci používám standardní systémové volání.

 7. [11] Hmm, to by mělo šlapat. Podobné problémy jsem zaznamenal, když byl špatně udělanej zástupce (neměl délku, která byla na počátku specifikována). Když místo TT necháš spouštět něco jiného, třeba kapesní Word, dělá to to samé?

 8. Tak už jsem na to přišel . Stačilo u mýho Acera N35 upgradnout firmware na Windows 2003 SE. a pak je výběr otočení obrazovky přímo v nastavení displaye. Jinak to totiž nepodporuje a ani žádná utilita na to nepomůže.

 9. No ale nastal mě zásadní problém, s tím, že při navigaci to skáče úppně chaoticky a nedá se s tím fungovat. Tak jdu hledat v čem je problém.. Vypadá to na Windows 2003 SE. Před reinstalem ta stejná verze chodila bez problémů Ach jo.

 10. [16]
  Takže odpovím si sám: 🙂

  Je to zbůsobený nějakou nekompatibilitou Windows SE a TT6 v chybě napájení a podsvícení obrazovky u Acera n35.
  Pokud PDA dám v autě do nabíječky tak jede v poho a žádný chaotický navigování nebo skákání v mapě se nekoná. Při přepnutí na baterku to hapruje.Pomůže občas změnit možnosti podsvícení – pak mě to na baterku jelo 1/2 hodky a pak to zase začalo blbnout.

 11. všichni kdo mají PPC 2003 bez SE a chtějí otočit display PDA ať zkusí NIDITOT VIRTUAL DISPLAY…mě to tam funguje perfektně – sice to neni tak pohodlný jako v TomTomovi 5.21 nastavit v programu, ale pohoda

 12. Ahoj,
  jsem asi lama křížená s oslem. Utilitku jsem rozbalil a nakopčil do složky k TT. Když ji chci ale přejmenovat, tak mi to samozřejmě hodí chybolé hlášení o speciálních znacích. Poraďte
  díky
  mrtvolkar

 13. Na HTC Diamond sice program funguje správně, ale pokud vyskočím z TomToma bez ukončení, tak se obrazovka vratí zpět a po návratu do TT už zůstane normálně.
  Protože mám gyro senzor, tak mi zatím nejvíc vyhovuje GSen program.
  Také neumím/nelze dát zástupce do rychlého spouštění (TouchFlo / Programy).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..