iGo po roce a půl

Malé shrnutí mých výtek k tomuto jinak skvělému programu

Před rokem a půl jsem popisoval mé první dojmy z nové navigace, po šesti měsících jsem mé výtky i pochvaly aktualizoval. Uplynul další rok a já se poohlédnu trochu zpět.

Z původního seznamu, co mi na iGo vadí, zbyly tyto body:

1. Děsná hlasová navigace
Vše je jinak. Nové hlasy, zejména špičkový brněnský hantec, patří k nejlepším, které jsem poznal. Hantec mě kupodivu neomrzel, je velmi stručný (někdy až příliš, zvláště jdou-li těsně po sobě dva manévry) a opravdu jsem s hlasovou navigací spokojen. Ne že by nemohla být ještě lepší, ale v porovnání s konkurencí nemám moc co vytknout.

2. Hledání v POI na trase
Budeme si muset počkat na neustále odkládané iGo 8. Sice se objevily některé kabátky, které do iGo tuto funkcionalitu přidávají, ale pořád to není ono.

3. Horší hledání složitých tras
Algoritmus byl evidentně opraven, iGo hledá cesty velmi dobře. Kde to znám, většinou navrhne cestu tak, jak bych jí jel já. Nemám výhrad

4. Chybí podpora pro dopravní situace
I tato výtka je minulostí. Červnová verze PLUS přidala podporu příjmu RDS/TMC. Ačkoliv program sám pracuje velmi dobře, samotná kvalita dopravních informací je natolik mizerná, že absencí této funkce (třeba nemáte-li RDS/TMC přijímač) o nic nepřicházíte. Bohužel.

5. Zdlouhavé zadávání adres
Nabídka posledně zadaných měst problém eliminuje.

6. Netolerance k chybám při zadávání
Verze PLUS zmiňovaná v bodě 4 řeší i toto a navýsost elegantně. Na klávesnici jsou nepoužitelná písmena zašedlá, takže riziko překlepu se snižuje. Napíšete-li tudíž město od B, iGo vás nenechá stisknout třeba Q, protože žádné město začínající na BQ u nás není. Funkce je navíc velmi rychlá.

Od té doby jsem najezdil mnoho a mnoho kilometrů a proto můžu přidat i další postřehy:
– velmi mi vadí paměťová náročnost, zvláště po nasazení na Windows Mobile 6 je hláška „Memory full“ až příliš častá
– ocenil bych plynulejší zobrazování, ale zde iGo není nijak pozadu za ostatními navigacemi, přece jen VGA je VGA
– občas se zobrazená poloha neshoduje s reálnou, většinou je zpožděná o cca 1s. Není to zásadní problém, když si zvyknete, ale poněkud to mate

Přes tyto výtky však mám stále pocit, že iGo je na špici navigačních aplikací, nechává za sebou TomTom Navigator (ten prohrává zvláště mizernou možností plánování trasy a pěkně idiotským systémem přepínání map) i Navigon (co do funkcí i rychlosti). O dalších ani nemluvím. Už se moc těším na nové iGo 8 a doufám, že to nebude krok zpět – jakým byl například přechod z TTN3 na TTN5 (ubrala se řada funkcí).

1 komentář u „iGo po roce a půl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..